TRIPLE M / PIRELLI HSA SPEED CHAMPIONSHIP RESULTS

Previous years' championship scores can be found at the bottom of the page.


Results including Round 21 - Wiscombe Park on 31 Jul 2022
Note: Best 9 scores count.

Pos Pts Name Class Car
1 151 Peter Taylor A2.1 Mazda MX5
1 151 Andrew Webber U1 Lotus Elan+2
3 150 Chris Berrisford C3 Subaru Impreza
3 150 Chris Edwards C3 Mazda 323 GTX
5 143 Pekka Tulokas A3 Mazda MX5
6 129 Simon Bainbridge F SBR Crono V8 Sports Racecar
7 127 Dave Greenslade F Radical SR1
8 121 Andrew Till A1 Ford Fiesta ST-Line
9 115 John Loudon I Force TA
10 109 Tony Kiss J1 Van Diemen Formula Ford
11 107 Simon Clemow F Radical SR1
12 102 Graham Blackwell L Mygale EcoBoost
13 94 Peter Goulding L Mygale ff200 Single Seater
13 94 Nicholas Scott J Force TA
15 93 Ben Bonfield I Jedi mk4
16 91 Bob Bellerby D Sylva Riot
17 87 Grahame Harden F Radical PR6
17 87 Paul Talbot C1 British Leyland Mini Clubman 1275GT
19 83 Andrew Platt A2 Lotus Exige
20 82 Simon Broadbridge J1 Van Diemen RF87 Formula Ford
21 78 Mark Anson I Jedi MK6 Single Seater
22 77 Chris Jones I Force TA
23 67 Anthony Brown C3 Audi TT
24 62 Steven Brown K Empire Evo 2 Single Seater
25 56 Stephen Laing B2 Caterham R500
26 55 Graham Porrett L Lola Tegra T90
27 51 Ed McDonough J1 Dulon Formula Ford MP15
28 50 Julian Harber C1 British Leyland Mini Clubman
29 48 Tony Bonfield I Jedi MK4 MK4
30 44 Carole Nicholls J1 NIKE Formula Ford
31 43 Shane Dyson A2 Renault 5 GT turbo
32 40 Chris Guy H Jedi Mk IV
33 34 Anthony Earl B2 Caterham Roadsport
33 34 Andrew Webber U2 Lotus Europa 47D/62 R
35 33 Rob Kuschel A3 Mini Cooper S
36 32 Robin Wood I Force PT
37 31 Ivan Russell C2 Ford Anglia105E
38 30 Alex Gilchrist-Jones A4 Mitsubishi Lancer Evolution 9 GT
39 28 Phil Archer B1 MNR Vortex Open wheel
39 28 Steven Potter I OMS 2000M
41 27 Antony Wood I Force PT
42 25 Jack Walker A4 Subaru Impreza sti spec c
43 24 Fyrth Crosse W 1. Ensign LNF3 2. Mallock U2 MK2B
43 24 Stephen Mason H Jedi Mk 6
45 23 Adam Pemble A4 Toyota Celica GT-Four
45 23 Paul Reynolds D Caterham 7
47 18 Paul Batey F Rawlson Spaceframe Stiletto
48 17 Stuart Bickley I Jedi Suzuki Tdf
49 16 Andy Walker A4 Subaru Impreza sti spec c
50 15 Michael Wilkinson D Fisher Fury Sports
50 15 Clive Wooster F Radical SR4 Sports Libre
52 13 James Rushworth C3 BMW E30
53 12 Rob Anscombe J Empire Evo Single seater Racing Car
53 12 Peter Hawkey H Jedi Mk 4
55 11 Chris Bennett I Force TA
55 11 Gary Hull I Jedi MK2 Single seater
55 11 Lewis Porto C2 Mazda MX5 Mk1
58 10 Richard Yapp A2.1 Mazda MX5 Mk 1 Eunos Roadster
59 9 Mike Smith B1 Sylva Striker Mk2
59 9 Iain Winney A2.1 Mazda MX5 Mk1
61 8 Jonny Ogden I Yamapin R1 Single Seater
62 6 Ian Stringer C2 Alfa Romeo Giulia Sprint GT
63 5 Geoff Lancaster A2 Renault Clio 197 RS
63 5 Robin Maryon I Jedi PSD Derivative


Click here for 2021 Championship results

Click here for 2020 Championship results

Click here for 2019 Championship results

Click here for 2018 Championship results

Click here for 2017 Championship results

Click here for 2016 Championship results

Click here for 2015 Championship results

Click here for 2014 Championship results

Click here for 2013 Championship results

Click here for 2012 Championship results

Click here for 2011 Championship results

Click here for 2010 Championship results

Click here for 2009 Championship results

HSA logo Triple M / Pirelli HSA Speed Championship
SLC logo SBD Motorsport UK HSA Sprint Leaders Championship
BSC logo SBD Motorsport UK HSA British Sprint Championship