SBD HSA SPEED CHAMPIONSHIP RESULTS BY CLASS FOR 2019


Results including Round 8 - Llandow on 11 May 2019
Note: Best 9 scores count.

Class Points Name Overall Pos Car
S1 32 Rob Thomson 15 Renault Clio 172 Cup
30 John Wadsworth 18 Mazda MX5 Mk 3
26 nick tearle 22 Toyota MR2 Roadster
15 Leslie Wilson 33 Renault Clio Exclusive
Class Points Name Overall Pos Car
A1 45 Andrew Till 10 MG ZR105
Class Points Name Overall Pos Car
A2 50 Nick West 4 Peugeot 106 Gti
46 David West 9 Peugeot 106 Gti
45 Nigel Trundle 10 VW Scirocco
32 Martin Ellis 15 Ford Escort Mk2
27 Alistair Clark 21 Lotus Elise Series 1
26 Philip James 22 BMW 2006John Cooper G
25 Anthony Brown 26 Mazda MX5
21 Shane Dyson 30 Renault 5 GT turbo
17 Michael Thomson 32 Honda S2000
7 Charles White 51 Lotus Elise S2
Class Points Name Overall Pos Car
A2.1 70 Peter Taylor 1 Mazda MX5
32 Dean Cubitt 15 Mazda MX5 Mk1
26 Stephen Dally 22 Mazda MX5 Mk1
24 Rhys Jones 29 Mazda MX5
15 Nick Mugglestone 33 Mazda MX5
10 John Wadsworth 43 Mazda MX5 Mk 3
9 Ken Morris 45 Mazda MX5 Merlot Mk1 MX5
5 James French 58 Mazda MX-5
Class Points Name Overall Pos Car
A3 49 Justin Andrews 5 Subaru Impreza
48 Chris Berrisford 7 Subaru Impreza
15 Tim Richardson 33 Lotus Elise 250 Cup
13 Andrew Meek 38 Subaru Sti Type R
10 Oliver Beale 43 Audi TT QUATTRO CABRIOLET
Class Points Name Overall Pos Car
U1 62 Andrew Webber 2 Lotus Elan +2
Class Points Name Overall Pos Car
B2 15 Chris Bennett 33 Caterham Roadsport
Class Points Name Overall Pos Car
C2 9 Richard Worth 45 Ford Puma
Class Points Name Overall Pos Car
C3 6 James Rushworth 54 BMW E30
Class Points Name Overall Pos Car
D 12 Zoe Kingham 39 SBD Westfield SeiW
9 John Bradshaw 45 Westfield SEiW
7 Lynn Gilbert 51 Caterham Superlight
6 Colin Seaward 54 SYLVA PHOENIX SPORTS
Class Points Name Overall Pos Car
U2 47 Philip Stader 8 Alfa Romeo Berlina 1750
25 Mike Henney 26 Alfa Romeo 2000 GTV / Lotus Cortina
21 Yvette Stader 30 Alfa Romeo Berlina 1750
8 Callum Barney 49 Ford Cortina GT
8 Andrew Webber 49 Lotus Europa 47D/62 R
Class Points Name Overall Pos Car
F 33 Jeff Wiltshire 13 Zeus Challenger Evo II Sportscar
11 Keith Murray 42 Audi R8 GTS
9 clive wooster 45 Radical SR4 sports racer
Class Points Name Overall Pos Car
I 26 John Loudon 22 Force HC
12 stephen loadsman 39 oms r/a
6 Stewart Duncan 54 OMS PR
Class Points Name Overall Pos Car
J 49 Steven Brown 5 JKS
Class Points Name Overall Pos Car
J1 36 Graham Cherry 12 Royale RP24
30 Nick Arnold 18 Royale RP24
29 Carole Nicholls 20 Nike Formula Ford
25 Nigel Fox 26 Van Diemen RF 89 Formula Ford
Class Points Name Overall Pos Car
L 57 Peter Goulding 3 Mygale Formula Ford
33 Graham Blackwell 13 Mygale EcoBoost G19 Formula Ford
15 Terry Holmes 33 LOLA TEGRA JUDD
6 Graham Porrett 54 Lola T90 TeGra Single Seater
Class Points Name Overall Pos Car
W 12 Philip Stader 39 Mallock MK11B
7 Callum Barney 51 Mallock 11B


Click here for 2018 Championship results

Click here for 2017 Championship results

Click here for 2016 Championship results

Click here for 2015 Championship results

Click here for 2014 Championship results

Click here for 2013 Championship results

Click here for 2012 Championship results

Click here for 2011 Championship results

Click here for 2010 Championship results

Click here for 2009 Championship results
HSA logo SBD HSA Speed Championship
SLC logo SBD Motorsport UK HSA Sprint Leaders Championship
BSC logo SBD Motorsport UK HSA British Sprint Championship