SBD HSA SPEED CHAMPIONSHIP COMPETITORS GALLERY

Competitors (and loved ones!) are welcome to provide photos to appear on this page to either fill in the gaps or replace photos from our archives with something a little more flattering! Please contact us here for details of how to send in their photos. We do our best to match the correct names to faces to cars but mistakes can happen so if you spot one please let us know and we'll get it fixed.


Adrian  Hall-Carpenter

Class S1 - Subaru Impreza WRX


Adrian  Hall-Carpenter

Class S1 - Subaru Impreza WRX


Rob  Thomson

Class S1 - Renault Clio 172 Cup


John  Wadsworth

Class S1 - Mazda MX5 Mk 3


Jamie  Yapp

Class S1 - Renault Clio 172 sport cup


Andrew  Till

Class A1 - MG ZR105


david  champion

Class A2 - Fiat 500 multijet diesel


Alistair  Clark

Class A2 - Lotus Elise Series 1


Martin  Ellis

Class A2 - Ford Escort Mk2


Philip  James

Class A2 - BMW 2006John Cooper G


Andy  Mitchelmore

Class A2 - Lotus Elise


Michael  Thomson

Class A2 - Honda S2000


Charles  White

Class A2 - Lotus Elise S2


Raymond  Worrall

Class A2 - Honda S2000


Anthony  Brown

Class A2.1 - Mazda MX5


Dean  Cubitt

Class A2.1 - Mazda MX5 Mk1


Stephen  Dally

Class A2.1 - Mazda MX5 Mk1


James  French

Class A2.1 - Mazda MX-5


Ken  Morris

Class A2.1 - Mazda MX5 Merlot Mk1 MX5


Peter  Taylor

Class A2.1 - Mazda MX5


John  Wadsworth

Class A2.1 - Mazda MX5 Mk 3


Richard  Yapp

Class A2.1 - Mazda MX 5 Mk 1 Eunos Roadster


Oliver  Beale

Class A3 - Audi TT QUATTRO CABRIOLET


Chris  Berrisford

Class A3 - Subaru Impreza


Tim  Richardson

Class A3 - Lotus Elise 250 Cup


LEE  GAVINS

Class B1 - MNR Vortex RT INBOARD


Chris  Bennett

Class B2 - Caterham Roadsport


Martin  Rutter

Class C1 - Fiat X1/9


Paul  Meadows

Class C2 - Renault  Clio RS182


Colin  Seaward

Class C2 - SYLVA PHOENIX SPORTS


Richard  Worth

Class C2 - Ford Puma


Zoe  Kingham

Class C3 - SBD Westfield SeiW


Geoff  Lancaster

Class C3 - Renault Clio 172 Turbo


Robin  Lee

Class C3 - Renault Clio Sport 


James  Rushworth

Class C3 - BMW E30 


John  Bradshaw

Class D - Westfield SEiW


James  Robertson

Class D - Raw Striker


Martyn  Turner

Class D - MNR Vortx Modified Sports Car / Kit Car


Mike  Henney

Class U2 - Alfa Romeo 2000 GTV / Lotus Cortina


Philip  Stader

Class U2 - Alfa Romeo Berlina/ MG BGT


Philip  Stader

Class U2 - Alfa Romeo Berlina 1750


Yvette  Stader

Class U2 - Alfa Romeo  Berlina 1750


Andrew  Webber

Class U2 - Lotus Europa 47D/62 R


Graeme  Williamson

Class U2 - Hillman Imp


Keith  Murray

Class F - Audi  R8 GTS


Jeff  Wiltshire

Class F - Zeus Challenger Evo II Sportscar


clive  wooster

Class F - Radical SR4 sports racer


Les  Buck

Class H - OMS Hornet


Chris  Bennett

Class I - Force TA


Stuart  Bickley

Class I - Jedi Suzuki TDF


Stewart  Duncan

Class I - OMS PR


John  Loudon

Class I - Force HC


Nick  Arnold

Class J1 - Royale  RP24


Simon  Broadbridge

Class J1 - Van Diemen RF87


Nigel  Fox

Class J1 - Van Diemen RF 89 Formula Ford


Russell  Haynes

Class J1 - Zeus ZR163  Formula Ford


Laurence  Marks

Class J1 - Van Diemen RF84 Formula Ford


Carole  Nicholls

Class J1 - Nike Formula Ford


Graham  Blackwell

Class L - Mygale EcoBoost G19 Formula Ford


peter  goulding

Class L - mygale formula ford


Graham  Porrett

Class L - Lola T90 TeGra Single Seater



Click here for 2018 Competitors Gallery

Click here for 2017 Competitors Gallery

Click here for 2016 Competitors Gallery

Click here for 2015 Competitors Gallery

Click here for 2014 Competitors Gallery

Click here for 2013 Competitors Gallery

Click here for 2012 Competitors Gallery

Click here for 2011 Competitors Gallery

HSA logo SBD HSA Speed Championship
SLC logo SBD Motorsport UK HSA Sprint Leaders Championship
BSC logo SBD Motorsport UK HSA British Sprint Championship