WOODFORD TRAILERS HSA SPEED CHAMPIONSHIP COMPETITORS GALLERY
Competitors (and loved ones!) are welcome to provide photos to appear on this page to either fill in the gaps or replace photos from our archives with something a little more flattering! Please contact us here for details of how to send in their photos. We do our best to match the correct names to faces to cars but mistakes can happen so if you spot one please let us know and we'll get it fixed.
Peter Hodson
Class A1 - Smart Car Roadster
Jamie Yapp
Class A1 - Vauxhall Nova SR
Leigh Andrews
Class A2 - Mazda RX8
Les Buck
Class A2 - Lotus Elise
Chris Fulke-Greville
Class A2 - Honda Integra Type-R
Mike Hawley
Class A2 - Honda S2000 GT
Andy Mitchelmore
Class A2 - Lotus Elise S2 111s
Paul Murphy
Class A2 - Citroen Xsara
James Pile
Class A2 - Mini Cooper Clubman
Jonathan Plowe
Class A2 - Fiat X19
Andrew Till
Class A2 - Renault Clio 197 Cup
Stephen Dally
Class A2.1 - MAZDA MX5
Christopher (Chris) Falcon
Class A2.1 - Mazda MX 5 Mk1
Nigel Hodson
Class A2.1 - MAZDA MX5
Michael Molloy
Class A2.1 - Mazda MX5
Pedro Moriyon
Class A2.1 - Mazda MX5
Ken Morris
Class A2.1 - Mazda MX5 Merlot
Alan Mugglestone
Class A2.1 - Mazda MX5
Angela Mugglestone
Class A2.1 - Mazda MX5
Nick Mugglestone
Class A2.1 - Mazda MX5
Tom Richardson
Class A2.1 - Mazda MX5
James Stevens
Class A2.1 - Mazda MX5
Peter Stevens
Class A2.1 - Mazda MX5
Tony Thomas
Class A2.1 - Mazda MX5 MK3
Michael Tindale
Class A2.1 - Mazda MX 5
Richard Yapp
Class A2.1 - Mazda MX5
John Brookes
Class A3 - Porsche 911
Chris Chance
Class A3 - audi tt
Andrew Cottrill
Class A3 - Subaru Impreza
Neil Duncanson
Class A3 - Audi quattro
Richard Etheridge
Class A3 - Subaru Impreza
Mark Laws
Class A3 - BMW Mini John Cooper Works S
Brian Marshall
Class A3 - Porsche 944 turbo
James Nolan
Class A3 - Subaru Impreza Turbo
Adam Pemble
Class A3 - Toyota Celica GT-Four
Richard Abraham
Class B1 - Raw striker
John Bradshaw
Class B1 - Sylva Striker Mk2
John Clarke
Class B1 - Caterham 7 Roadsport 7
Stu Hill
Class B1 - Westfield GGR 4age
Ben Perry
Class B1 - Fisher fury
Mike Smith
Class B1 - Sylva Striker Kit Car
Colin Way
Class B1 - Westfield SEIW
Chris Bennett
Class B2 - Caterham Seven
Paul de-Ville
Class B2 - Tiger R6
Matthew Eady
Class B2 - Ginetta G4
Bob Gale
Class B2 - Westfield SE1W
Mike Gale
Class B2 - Westfield SE1W
Lynn Gilbert
Class B2 - Caterham Superlight
Matt Hillam
Class B2 - Westfield SEi
Chris Howard-Harris
Class B2 - Caterham Superlight
Alan Mugglestone
Class B2 - Raw Fulcrum
Nick Mugglestone
Class B2 - Raw Fulcrum
Robert Pallett
Class B2 - Ginetta G33
Tim Pennington
Class B2 - Westfield SE
Robert Perry
Class B2 - Westfield Se
Mike Gallery
Class C1 - Morris Mini
Ben Hamer
Class C1 - Morris Mini Clubman
Gavin Neate
Class C1 - Peugeot 106
Ivan Russell
Class C1 - Ford Anglia 105E
Ian Sargent
Class C1 - Opel Tigra
Paul Webb
Class C1 - MG Metro
Paul Drowne
Class C2 - Peugeot 205
Keith Murray
Class C2 - Audi 80 Quattro
Colin Satchell
Class C2 - Peugeot 205 GTi
philip skipp
Class C2 - vauxhall astra gsi astr gsi
Roger Banks
Class C3 - Audi S4
Geoffrey Kershaw
Class C3 - Ford Sierra
Richard Jones
Class D - Ford Locost
Eric Morrey
Class D - Clan Crusader
Adam Phelps
Class D - Aries Locost
John Phelps
Class D - Aries Locost
Martin Watts
Class D - Sylva Riot
Hugh Whitcomb
Class U2 - Morris Mini Cooper Cooper
Nick Stephens
Class F - Ginetta G12
Clive Wooster
Class F - Radical SR4
Henry Grantham-Wright
Class H - Jedi Mk 4
Thomas Grantham-Wright
Class H - Jedi Mk 4
Gordon Hick
Class H - Megapin Mk 3
Paul Knapp
Class H - Jedi Mk2
Caroline Pashley
Class H - Jedi Formula 600
Richard Arrowsmith
Class I - Force PC Single Seater
Steve Boother
Class I - OMS 2000M
Stephen Loadsman
Class I - OMS r.a.
Robin Maryon
Class I - Jedi Mk. 2`
Martin Pickles
Class I - Jedi Racing
David Spencer
Class I - Reynard 883
Jim Spencer
Class I - Reynard 883
Paul Webb
Class I - Terrapin mk1/21
Fyrth Crosse
Class J - Ensign LNF3 Formula 3
Chris Bennett
Class J1 - Van Diemen RF89
Peter Caiado-Gillett
Class J1 - Van Diemen RF84
Robert Pallett
Class J1 - Jamun M91
Mark Paterson
Class J1 - Jamun M91
Dennis Pickett
Class J1 - Quest Formula Ford
Bob Ridge-Stearn
Class J1 - Van Diemen RF87
Geoff Ward
Class J1 - Swift SC93F
Andrew Dinner
Class K - Pilbeam MP 82
George Harris
Class K - Dallara F3
Tony Jarvis
Class K - Dallara F399
Steve Miles
Class K - Van Diemen RF96mm13
Martin Webb
Class K - Dallara F399
Terry Graves
Class L - Gould GR37
Briony Serrell
Class W - lotus 51A
David Bennett
Class V2 - Marcos Coupe
Peter Hubbard
Class V2 - Marcos 3 litre GT
Philip Jones
Class V2 - Marcos 3 Litre GT
Nick Stephens
Class V2 - Ginetta G4
Gary Thomas
Class J2 - Force PC
Ben Waine
Class J2 - Magnum 843
Kerry Waine
Class J2 - Magnum 843 Single seater
Ifan Davies
Class N - Davrian Mk6
Mark Paterson
Class N - Ginetta G15
Graeme Williamson
Class N - Hillman Imp
Anne Adams
Class W2 - Royale RP30
Bob Adams
Class W2 - Royale RP30
John Burton
Class W2 - RALT RT3
John Opie
Class W2 - Ralt RT3
David Tilley
Class W2 - Toleman Single Seater
Mike Broome
Class X - Elden Formula Ford Mk 8/10
Les Buck
Class X - Lotus 61
Jeremy Smithson
Class X - Merlyn Mk. 11
Peter Ayres
Class Z - Ford Model A
Peter Ayres
Class Z - Ford Model A
Neil Bennett
Class Z - Batten Special Sports/racing
Neil Bennett
Class Z - Batten Special Sports/racing
Clark Devey
Class Z - Ford Coupe
Clark Devey
Class Z - Ford Coupe
Gavin Meanley
Class Z - Ford Pick up
Gavin Meanley
Class Z - Ford Pick up
Mark Ranger
Class Z - Nota Arnold MkIV
Mark Ranger
Class Z - Nota Arnold MkIV
Roy Underhill
Class Z - Ford Model T Roadster
Roy Underhill
Class Z - Ford Model T Roadster
Click here for 2024 Competitors Gallery
Click here for 2023 Competitors Gallery
Click here for 2022 Competitors Gallery
Click here for 2021 Competitors Gallery
Click here for 2020 Competitors Gallery
Click here for 2019 Competitors Gallery
Click here for 2018 Competitors Gallery
Click here for 2017 Competitors Gallery
Click here for 2016 Competitors Gallery